Wycieczki

Pierwsze lewady powstały już w XV wieku w celu przenoszenia wody z wilgotnej północy na słoneczne południe. Obecnie szacuje się iż długość wszystkich lewad na Maderze to około 2000 km.

Porady, przed wycieczką:
Wybierając się na pieszą wędrówkę należy upewnić się, że jesteśmy wyposażeni w odpowiednie buty do chodzenia, ciepłą nieprzemakalną odzież, krem ​​do opalania, latarkę jeżeli trasa przewiduje przejście przez tunele, napoje i coś do jedzenia. Nigdy nie należy wybierać się samemu na trasę i zawsze powinno się powiadomić przyjaciół lub recepcję hotelu o planowanej trasie. Podczas wędrówki wzdłuż wąskich lewad często poprowadzonymi zboczami gór należy zachować szczególną ostrożność przy robieniu zdjęć. Proszę się zatrzymać, ustawić się bezpiecznie i dopiero po wykonaniu zdjęcia wznowić spacer.

Przeżyj przygodę razem z nami

Piesze wędrówki to idealny sposób na zwiedzanie Madery przez każdego kochającego naturę i doceniającego bezpośredni kontakt z przyrodą niemal niezmienioną od czasów odkrycia wyspy. Lewady (levadas) to wąskie kanały irygacyjne, wzdłuż których biegnie ścieżka umożliwiające dokonywanie pracy naprawczych i utrzymanie drożności. W ubiegłym stuleciu zostały docenione przez turystów i obecnie są jednym z ex-librisów Madery.

Lista wycieczek: