Wycieczki

Madera choć jest skoncentrowana na niewielkim obszarze stanowi fantastyczny wybór dla różnego rodzaju wycieczek.

Porady przed wycieczką:
Wybierając się na jakąkolwiek wycieczkę należy zabrać ze sobą ciepłą odzież (kurtki przeciwdeszczowe, polar). Madera ma bardzo dużo mikroklimatów. Osoby wybierające się na lewady powinny być wyposażone w odpowiednie buty do chodzenia, ciepłą nieprzemakalną odzież, krem do opalania, latarkę jeżeli trasa przewiduje przejście przez tunele, napoje i coś do jedzenia. Podczas wędrówki wzdłuż wąskich lewad często poprowadzonymi zboczami gór należy zachować szczególną ostrożność przy robieniu zdjęć. Proszę się zatrzymać, ustawić się bezpiecznie i dopiero po wykonaniu zdjęcia wznowić spacer.

Przeżyj przygodę razem z nami

Wycieczki objazdowe, czy to autobusowe czy jeepami umożliwiają dotarcie do wielu ciekawych i atrakcyjnych miejsc na Maderze. Polskojęzyczni przewodnicy mieszkający na wyspie od kilkunastu lat nie tylko opowiedzą Państwu co widać za oknem, ale również z przyjemnością podzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z życiem na wyspie.

Piesze wędrówki to idealny sposób na zwiedzanie Madery przez każdego kochającego naturę i doceniającego bezpośredni kontakt z przyrodą niemal niezmienioną od czasów odkrycia wyspy. Lewady (levadas) to wąskie kanały irygacyjne, wzdłuż których biegnie ścieżka umożliwiające dokonywanie pracy naprawczych i utrzymanie drożności. W ubiegłym stuleciu zostały docenione przez turystów i obecnie są jednym z ex-librisów Madery.

A może jesteś zainteresowany wyprawą na ocean w poszukiwaniu pływających w tutejszych wodach różnych gatunków delfinów i wielorybów?

Zapraszamy!

 

Lista wycieczek: