Tajemniczy wschód – Santana (wycieczka prywatna)

Odrywamy tajemniczy wschód Madery wjeżdżając na ponad 1800 metrów, spacerując wzdłuż lewady w lesie wawrzynowym, degustując rum z trzciny cukrowej oraz podziwiając niemalże pustynny kraniec wyspy - Półwysep św. Wawrzyńca.

Szczegóły

Wycieczka całodniowa

Busik

Wycena na życzenie.

Program:

Pico Arieiro - Ribeiro Frio – krótka lewada Balções- Santana – Porto da Cruz – Półwysep Św. Wawrzyńca - przejazd pod lotniskiem

Wycieczkę rozpoczniemy od wjazdu na Pico Arieiro, 3 najwyższy szczyt na Maderze 1818 m.n.p.m. W Ribeiro Frio, ma swój początek bardzo łatwa i widokowo przepiękna krótka lewada (szlak wzdłuż kanału wodnego) w głąb Madery – levada Balções, przejście której nie powinno nam zająć więcej niż 45 minut.
Po krótkim spacerze udamy się do Santany.  Miejsce wypadowe dla wielu lewad znajdujących się w sercu lasu wawrzynowego, znajdującego się od 1999 roku na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie proponujemy Państwu obiad w uroczo położonej restauracji z widokiem na północne wybrzeże.

W drodze do Porto da Cruz przejedziemy starą drogą skąd rozpościera się widok na północne wybrzeże i na Penha d’Aguia (Orla Skała). Zabierzemy również Państwa do młyna cukrowego, gdzie produkowany jest lokalny rum i tam też zaproponujemy Państwu degustację lokalnych trunków. Następnie pojedziemy na wschodni niemalże pustynny kraniec wyspy – Półwysep Świętego Wawrzyńca. W drodze powrotnej przejedziemy pod usytuowanym na 180 kolumnach lotniskiem.

Zapraszamy!

  • Napisz do nas!

    Planujesz wyjazd na Maderę? Odezwij się do nas i opisz, co chcesz zobaczyć. Pomożemy Ci sprawić, by
    pobyt tutaj był niezapomniany i dostarczył Ci wspomnień na całe życie!