Odkrywamy zachód – Porto Moniz

Odkryj z nami Zachód pięknej Madery! Strome klify, las wawrzynowy, wulkaniczne baseny, uprawa bananów i lokalna poncha to jedne z atrakcji czekających na Państwa!

Szczegóły

Wycieczka całodniowa

Bus

Czwartek

Cena: 45 euro
(dotyczy hoteli: Machico, Santa Cruz, Caniço i Funchal)

Obiad opcjonalnie dodatkowo płatny

Program:

Cabo Girão - Ribeira Brava – Madalena do Mar – Paula da Serra - Porto Moniz – Encumeada - Câmara de Lobos

Wycieczkę rozpoczniemy od mocnych wrażeń, czyli od wizyty na jednym z najwyższych klifów w Europie – Cabo Girão (580 m.n.p.m.) gdzie będą mogli Państwo podziwiać piękne widoki stojąc na panoramicznej podłodze.

Po krótkiej wizycie w Ribeira Brava (Dzika Rzeka) zatrzymamy się w sercu Madery na przełęczy Encumeada, gdzie rozpościera się przepiękny widok na południowe jak i na północne wybrzeże wyspy. Następnie w drodze do São Vicente przejedziemy przez las wawrzynowy Laurisilva. Nim zatrzymamy się na obiad oraz na kąpiel w basenach naturalnych w popularnym kurorcie Porto Moniz przejedziemy wzdłuż północnego wybrzeża, mijając liczne wodospady, przejeżdżając przez miejscowości Seixal i Ribeira da Janela. W drodze powrotnej na południowe wybrzeże zatrzymamy się na płaskowyżem Paúl da Serra by podziwiać piękne widoki tundry maderyjskiej.

Powoli zjeżdżając na drugą część wyspy, zatrzymamy się w miejscowości Madalena do Mar, małej wiosce położonej nad samym brzegiem oceanu, gdzie według legendy żył Polski król Władysław Warneńczyk. Tutejszy klimat i idealne warunki do uprawy bananów sprzyjają powstaniu największych plantacji bananów na wyspie. Zapraszamy Państwa do spaceru na jednej z nich, aby poznać sekret wyjątkowego smaku tego owocu.
Na koniec wycieczki odwiedzimy malownicze rybackie miasteczko Câmara de Lobos, rozsławione przez Winstona Churchilla, który tutaj malował akwarele. Odwiedzimy lokalny bar by poznać tajemnice przygotowania tradycyjnego drinka maderyjskiego, którego stolicą jest miejscowość Câmara de Lobos.

Zapraszamy!

  • Napisz do nas!

    Planujesz wyjazd na Maderę? Odezwij się do nas i opisz, co chcesz zobaczyć. Pomożemy Ci sprawić, by
    pobyt tutaj był niezapomniany i dostarczył Ci wspomnień na całe życie!