Odkrywamy zachód – Porto Moniz (wycieczka prywatna)

Odkryj z nami Zachód pięknej Madery! Strome klify, las wawrzynowy, wulkaniczne baseny, uprawa bananów i lokalna poncha to jedne z atrakcji czekających na Państwa!

Szczegóły

Wycieczka całodniowa

Busik

Wycena na życzenie.

Program:

Cabo Girão - przełęcz Encumeada – Paula da Serra - Fanal - Ribeira da Janela Porto Moniz – Encumeada - Câmara de Lobos

Zaczniemy od mocnych wrażeń – panoramiczna podłoga na jednym z najwyższych klifów w Europie – Cabo Girão (580 m.n.p.m.). W drodze na płaskowyż Paul da Serra, który znajduje się na wysokości 1500 m.n.p.m. zatrzymamy się w miejscu, gdzie znajduje się serce Madery, na przełęczy Encumeada. Przy bezchmurnej pogodzie rozpościera się przepiękny widok na południowe jak i na północne wybrzeże wyspy.

Kolejny postój, to magiczny Fanal, gdzie pospacerujemy między wiekowymi drzewami lasu wawrzynowego. W popularnym kurorcie Porto Moniz, zatrzymamy się na obiad oraz na kąpiel w basenach naturalnych.

Następnie przejedziemy wzdłuż północnego wybrzeża, mijając liczne wodospady. Na koniec proponuję wizytę w rybackiej wiosce Câmara de Lobos, gdzie poza walorami krajobrazowymi, poncha jest jedną z najważniejszych atrakcji. Zaproszę Państwa na pokaz przygotowywania tego typowego dla Madery drinku.

Zapraszamy!

  • Napisz do nas!

    Planujesz wyjazd na Maderę? Odezwij się do nas i opisz, co chcesz zobaczyć. Pomożemy Ci sprawić, by
    pobyt tutaj był niezapomniany i dostarczył Ci wspomnień na całe życie!