Centrum wyspy na tle aromatów Madery

Jazda saniami po asfalcie? Dlaczego nie? Te i wiele innych atrakcji włącznie z degustacją lokalnych likierów w Dolinie Zakonnic do poznania podczas wycieczki do centrum Madery!

Szczegóły

Wycieczka całodniowa

Autokarowa

Sobota

cena z obiadem 55 euro
(dotyczy hoteli w Machico, Santa Cruz, Caniço i Funchal)

Program:

Monte - Ogród Tropikalny Monte Palace – kościół - (opcjonalnie zjazd saniami (tobogany) za dodatkową opłatą) - Pico dos Barcelos - Eira do Serrado – Dolina Zakonnic (degustacja regionalnych likierów)

Wycieczkę rozpoczniemy od wizyty na Monte, miejsca pielgrzymek wielu Maderyjczyków i turystów, gdzie z wysokości około 550 m.n.p.m. można podziwiać amfiteatr Funchal. Następnie odwiedzimy Ogród Tropikalny Monte Palace gdzie można podziwiać ogromną kolekcję egzotycznych roślin, pochodzących z całego świata. Opcjonalnie, dla miłośników emocji, proponujemy zjazd wiklinowymi saniami na odcinku około 3 km.

Pico dos Barcelos to nasz kolejny przystanek, z którego rozpościera się przepiękna panorama Funchal. Stąd następnie udamy się w głąb lądu do urokliwego miejsca Eira do Serrado, które wznosi się nad ukrytą wśród wysokich gór wioską Curral das Freiras (Dolina Zakonnic), do której zjedziemy by skosztować lokalnie produkowanego likieru kasztanowego.

Zapraszamy!

  • Napisz do nas!

    Planujesz wyjazd na Maderę? Odezwij się do nas i opisz, co chcesz zobaczyć. Pomożemy Ci sprawić, by
    pobyt tutaj był niezapomniany i dostarczył Ci wspomnień na całe życie!